GiderimVar- Bütçe Planlaması Yapıyoruz

Hepimiz maaşlarımızı daha almadan hesap-kitap yapmaya başlıyoruzdur eminim.  Kiraya şu kadar versek, faturalar şu kadar, çocuğun okul masrafı, mutfak masrafı, hanımın eskiyen ayakkabısı(gerçi şu yüzyılda bir tüketim çılgınlığı içersinde olduğumuzdan hiç o ayakkabılar eskimeden yenisi alınıyo ama neyse),  beyin eskiyen ya da artık içine giremediği gömleği, çocuğun çantası, bozulan cep telefonu, bozulan tablet vs vs… Daha fazla uzatırsam yazmak istediğim konudan sapıp günümüzün tüketim çılgınlığına değineceğim, yapmıyorum, tamam sustum!

Ben bugün size çok güzel bir programdan bahsetmek istiyorum. Üniversite yıllarımda başladım ne harcadığımı yazıp kendi gelirimin muhasebesini tutmaya. Küçük gri bir defterim vardı, her şeyi ama her şeyi yazardım, geçenlerde eski defterleri karıştırırken buldum o defteri, üniversiteden eve dönüş yolunda izmir otogarında tuvalete girmişim onu bile yazmışım WC – 0,50 krş diye =) böyle böyle tutumlu bir insan olmayı öğrenmiştim. Pek tabi üniversite harçlığımı kendi kazandıklarımdan çıkardığım için ne kadar harcadığım önemliydi. Sonra eşimle tanışınca o tutumlu müjde gitti yerine savurgan müjde geldi maalesef. 18 yaşımdan beri çalışıyorum, para kazanıyorum. İki işi birden yaptığım zamanlar çok oldu, hatta üç ayrı işten para kazandığım zamanlar bile oldu =) Nasıl mı? Örneğin ilk evlendiğimiz sene ithalat-ihracat firmasında çalışıyordum, bir yandan iş çıkışı ya da haftasonları özel matematik dersi veriyordum bir de evimi kedi pansiyonu olarak kullanıyordum =) Farklı farklı işler yapıp kazanç sağlamayı seviyordum, hala da öyle ama sanırım KÖRELDİM =) Ya da memuriyetin vermiş olduğu rahata mı alıştım bilmiyorum, şimdi kafamda hep değişik projeler var ama hayata geçirecek o eski Müjde yok.

unnamed

Ne çok içimi döktüm, boşverin siz beni.. 2 hafta önce ev aldık ve tabii borçla.. Gelirimiz yarı yarıya inmiş oldu, önce kendim excel tablosu oluşturup giderleri, masrafları yazmaya başladım baktım olmuyo karşıma Googleplayde GiderimVar uygulaması çıktı. Çok güzel bir uygulama yapmışlar. Aylık gelirinizi, harcamalarınızı kalemler halinde günlük istediğiniz zaman yazıyorsunuz o sizin için hesaplıyor, o ay sonunda da neye ne kadar harcadığınızı görebiliyorsunuz. Tam da bu para nereye gitti diyenlere göre bir uygulama bu! Pek tabii benim gibi her akşam eşiniz eve geldiğinde bugün ne kadar harcadın sorusuna sabırla cevap verebilecek bir eşiniz olmalı çünkü genelde erkekler böyle sorulara gelemiyorlar. Ben bu uygulamayı çok sevdim, kullanımı da oldukça kolay,sizde benim gibi nereye ne kadar harcadığınızı bilmek istiyorsanız eminim siz de çok seveceksiniz.

giderimvar_bg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s