Hamilelikte Kızılcık Suyu Şifası

Yazıma başlamadan önce belirtmeliyimki sağlık sektöründe çalışmıyorum, kendi üzerimde denediğim yöntemler bir başkasında zararlı olabilir ama ben hamileliğimin 28. haftasında idrar yolu iltihabı yüzünden neredeyse erken doğuma sebep olabilecek ciddi sancılar çektim ve antibiyotik kullanmama inadım dolayısıyla internette araştırmaya başladım ve bir-iki yerde kızılcık suyunun idrar yolu iltihabına iyi geldiğini okudum. Bebek için hamilelikte bazı bitkisel çaylar, normalde şifalı olan otlar zararlı olabiliyor ama kızılcık suyuyla ilgili negatif bir yazıyla karşılaşmadığım için denemeye değer dedim, antibiyotik kullanmaktan iyidir.

Vee her zamanki gibi başladım internette araştırmalara, neyseki güvenilir olduğunu düşündüğüm bir site buldum.bu site fiyatı biraz pahalı geldi ama 1 şişe 1 lt ve günde 1 bardaktan fazla içmenizi tavsiye etmem biraz  yoğun olduğunu düşünüorum. Ben nasıl içtiğimi anlatayım da isteyen istediği gibi içsin =) ben hergün 1 bardak içtim 2 hafta boyunca, oldukça yüksek antioksidan içeren bir meyve, tam bir C vitamini deposu. İçmeye başlamadan önce çok yüksek düzeyde çıkan idrar yolu iltihabım ve idrar kültüründe çıkan üreme 2 hafta sonra geçmişti.  Tabi doktorun verdiği ilaçları kullanmayı reddettiğim için doktorumla biraz atıştık ve hamileliğin 29. haftasında doktor değiştirmek zorunda kaldım, çok bilmişim ve doktora ve hastanelere güvenmiyormuşum =)))) ben onun yalancısıyım =p  amaaann hayırlısı buymuş demekki =) iyide oldu şimdiki doktorumdan çok memnunum, her hafta aa hâla doğurmadın mı sen desede =)))

Velhasıl kelâm yine söylüyorum ben içtim bir şey olmadı diye ya da olumlu etkisi olddu diye herkeste aynı şey olacak diye bir şey yok, siz genede benim yaptığımı yapmayın doktorunuzu dinleyin;)

AAaa bu arada hamilelikte başlayan sağ böbreğimdeki büyümede geçti, sahi belki kızılcık suyunun onada faydası olmuştur kimbilir…

Neredeyse unutuyordum, kızılcık kürünü içtiğim 2hafta çok şiddetli başağrıları çektim ve tansiyonum 14lerdeydi, normalde 10-6 olduğu için bu oldukça yüksek, heleki hamilelikte yüksek tansiyon riskli çünkü bebek beslenemiyor, nitekim öyle de olmuş o hafta beslenememiş, bu tansiyon yükselmesinin kızılcık suyuyla ilgisi varmı yokmu bilmiyorum sonra kendiliğinden geçti ve bebekte normal kilosunu yakaladı. 37. haftaya girdiğim şu günlerde hâlâ doğurmadım ve tabi kaç kilo doğacağını sağlıklı olup olmayacağını bilmiyorum ama tevekkeltü alellah…

Seni şimdiden özledim diebileceğim birinin kalbimi atıyor ne…

Eveettt

SENİ ŞİMDİDEN ÖZLEDİM…. GEL ARTIK…

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s