35. ve 36.Hafta

Haftalar hızla geçiyor ve ben hala doğurmadım, anlaşılan oğlan benim kadar sabırsız değilmiş =) Biz ne yaparsak yapalım her şeyi Rabbim en güzel şekilde yoluna koymuştur. O yüzden ne panik yapmaya gerek var ne de sabırsızlık göstermeye. Günler azaldı ama ben hala inanamıyorum anne olacağıma. Bir o kadar da rahatım ki, hiç mi doğum korkusu olmaz insanda ya, sanki doğuracak olan ben değilim, sanki hastaneye gidicez kucağıma bi bebek  verecekler ve işte bu senin diyecekler =)

35. ve 36. haftamda çektirdiğim nstlerdede hep sancı çıktı, doktorum artık alıştığından bana hastaneye yatmalısın demedi bu sefer, artık uzun uzun yatmana gerek yok dedi, zaten sancılarımı artık daha az hissediyorum, başağrılarım da geçti çok şükür. Kulağımın sürekli uğuldamasını ve elbette su toplayan vücudumu hamileliliğe bağladığımdan umursamıyorum bile =)

Risale-i Nur Mektubat’tan Yirmibirinci mektup, dördüncü kelime geliyor aklıma, beraber okuyalım;

 لَهُ الْمُلْكُ Yani, mülk umumen Onundur. Sen, hem Onun mülküsün, hem memlûküsün, hem mülkünde çalışıyorsun. Şu kelime, şöyle şifalı bir müjde veriyor ve diyor:

Ey insan! Sen kendini, kendine malik sayma. Çünkü sen kendini idare edemezsin. O yük ağırdır; kendi başına muhafaza edemezsin, belâlardan sakınıp levazımatını yerine getiremezsin. Öyle ise, beyhude ıztıraba düşüp azap çekme. Mülk başkasınındır. O Malik hem Kadîrdir, hem Rahîmdir. Kudretine istinad et; rahmetini ittiham etme. Kederi bırak, keyfini çek. Zahmeti at, safâyı bul.

Hem der ki: Mânen sevdiğin ve alâkadar olduğun ve perişaniyetinden müteessir olduğun ve ıslah edemediğin şu kâinat, bir Kadîr-i Rahîmin mülküdür. Mülkü sahibine teslim et. Ona bırak; cefâsını değil, safâsını çek. O hem Hakîmdir, hem Rahîmdir. Mülkünde istediği gibi tasarruf eder, çevirir. Dehşet aldığın zaman, İbrahim Hakkı gibi “Mevlâ görelim neyler / Neylerse güzel eyler” de, pencerelerden seyret, içlerine girme.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s