ZAMANSIZ

IMG_84991343447946

Varlığını sığdıramadığım kalbim yokluğuna alıştı, ne tuhaf. Oysa sen gidersen yok olurum sanmıştım gidişinle, yaşananların üstüne attığın toprağın kokusu gibiydi seni götüren rüzgâr. Üşüyordum ama soğuktan değildi bu titremeler, ellerim gittikçe küçülüyordu hayalimde tuttuğun avucunun içinde. Rüzgâra inat terliyordu avuç içim, parmaklarımı hissedemez olmuştum içimdeki yangınla dışarıdaki rüzgâr çatışınca. Yetmiyordu, ısıtmıyordu artık alevler, rüzgâr hiç durmadan koşan bir çocuk gibi hızla dönüyordu etrafımda. Ne durdurabiliyordum onu ne de kaçabiliyordum ondan. Düğümlenen ayaklarım mıydı, yüreğimin çırpınışı mıydı beni kaçmaktan alıkoyan? Ne kadar acı verse de kurtulamıyordum gölgenin karanlığından.

Yağmura susardı gözlerin, biz kaçamak adımlar atarken yağmurun gözümüze konmasından korkardık, bir damlanın her şeyi bitireceğini bilirdik, bilirdik de hiç uzağa kaçamazdık. Yerçekimi seni daha hızlı çekerdi sanki, ben hep geride kalırdım. Ve sen hiç dönmedin beni almak için geriye.

Sevdiğim sen miydin, beklemek miydi seni kendi yarattığım düş bahçelerinde? İçime hapsettiğim gölgendi belki de hiç bırakmayan elimi. Öyle karanlıktı ki bakışın, göremedim.

Hep çözülemeyen bir denklem olmuştu sevdalar, kimyası bozulmuş aşklar yaşamıştık belki de ondandı bu ayrılık sonrası bulantılar. Hangi kapıyı çalsak yamalı bir kalp çıkıyordu karşımıza, direnmeye çalıştığımız her aşk yırtık bir iz bırakıyordu ardında. Ve biz onarmaya çalıştıkça kan kaybediyorduk. Hangi yara iz bırakmaz ki insanda? Oysa her gün yokluğunu ilikleyerek başlıyordu Güneş’in doğuşu, eksilen düğmenin yenisi bulunuyordu ve her düğüm eskiyi anımsatsa da Güneş hiçbir yıldızı söndürmüyordu.

 

ZAMANSIZ bir deneme.. Tarih atmamışım. 

 

3 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s