Yüzünü Dökme Küçük Kız

Yüzünü dökme küçük kız
Bırak üzülmeyi
Bir tek sen misin bir düşün
Unutan sevilmeyi

Her siyahın bir beyazı
Gecelerin gündüzü de vardır

Yüzünü dökme küçük kız
Kızma onlara
Yalnız sen misin bir düşün
Zincir oranda buranda

Her tutsağın bir kaçışı
Uykunun uyanışı da vardır

Yüzünü dökme küçük kız
Yaşamın anlamını bul
Sonra dinle kendini
Yolunu bil

Evet her siyahın bir beyazı, batan her Güneşin bir doğuşu elbet olacaktır ama bütün bunlar olmadan önce onlarca masum çocuğun ölmesi mi gerekiyor? Barış için, mutluluk için önce hep gözden yaş mı akmalı? Anneler evlatsız, çocuklar anasız babasız mı kalmalı?

Uyan!

Bir yerlerde çocuklar ölüyor, sebepsiz…

Herkes kendi çıkarını düşünüyor, ‘sonsuz’ dünya hayatında herkes koltuk sevdasında! Çünkü onlara ölüm yok! Çünkü onlar bu dünyadan hiç ayrılmayacaklar ya!

Bir avuç insanı Milyonlar müslümanlar bu zulümden kurtaramıyorsa, kurtarmak için elini taşının altına koymuyorsa eğer ben öldükten sonra o çocuğun gözlerimin içine bakıp da sen nasıl Müslümansın, bu zulümler bize yapılırken sen neredeydin demesinden korkarım.

İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir. (Bakara 177)

Ey iman edenler! (Savaş için) bir toplulukla karşılaştığınız zaman sebat edin ve Allah’ı çok anın ki kurtuluşa eresiniz. (Enfal 45)

Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir. (Mümtehine 9)

imagesCAAXKNSPimagesCA6SMSG2

imagesCA313Z15untitled

Ey mazlumların ahını işiten Allah’ım!

Cebbar ismini Filistin’in imdadına ver. Kardeşlerimize kafir topluluk karşısında dirayet nasip eyle. Kahhar isminle de İsrail terör devletinin altını üstüne getir. Sinsi oyunlarına fırsat verme! Zalimlerin hazırladıkları sinsi tuzakları kendi başlarına geçir Allah’ım! Ya Allah, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Ferd, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Hakem, Ya Adl İsm-i Azamın hürmetine, güzel isimlerin hürmetine, görünmeyen ordularınla Filistin’e ve tüm alem-i İslama yardım eyle. Amin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s