HAYATIMIZ SINAV-YARIŞ DİYENLER OKUSUN

Bu yazıyı ne zaman nerede okudum da yazıp arşivimde sakladım hiç hatırlamıyorum o yüzden maalesef kaynak belli değil ama özellikle KPSS’nin,LYS’nin yaklaştığı şu günlerde sınava girecek olan arkadaşlarıma bir nebze olsun yardımı olur belki diye yayınlamak istedim, bu hikaye aslında çok şey anlatıyor çünkü sınavlara hazırlandığız dönemde sizi kimse anlamaz, özellikle de aile,akraba ve orta yaş üstü hiç bu sınav stresini yaşamamış kişiler.. Ama böyle durumlarda aslında en güzeli bu kurbağa gibi olmak 🙂

Sınava girecek herkese Rabbim zihin açıklığı versin..

 

KURBAĞANIN HİKAYESİ

 

Zamanın birinde kurbağaların yarışı varmış… Hedef, uzun bir parkurun sonundaki yüksek bir kulenin zirvesine ulaşmakmış! Birçok kişi bu ilginç yarışı izlemek için bir araya gelmiş. Hazırlıklar tamamlanmış, kurbağalar sıralanmış ve yarış başlamış.

Gerçekte insanlar kurbağaların parkuru tamamlayabileceklerine, bunu başarsalar bile o kulenin en tepesine ulaşabileceklerine inanmamışlar ve duyulan sözcükler hep aynı olmuş: “Ne acı, hiçbir zaman yapamayacaklar!”

Yarış tüm söylenenlere rağmen devam ediyormuş. Fakat ne yazık ki eksilmelerle… Kurbağaların birçoğu, izleyenleri doğrularcasına daha parkuru tamamlamadan pes etmeye başlamış.

Seyirciler devam etmiş:

“Ne acı! Asla başaramayacaklar!”

Ve ne yazık ki kuleye ulaştıklarında bir elin parmaklarıyla sayılacak kadar az kurbağa, hâlâ devam ediyormuş.

Sona yaklaşıldıkça seyircilerin sesleri de artmış:

– Yazık, boşuna uğraşıyorlar! Asla başaramayacaklar.

Ve nihayet söylenenlere kulak asmayan ve inanılmaz mücadele gösterip kulenin tepesine ulaşmayı başaran bir kurbağa çıkmış!

Onun dışındaki tüm kurbağaların gücü tükenmiş ve hepsi havlu atmış. Ve onlar, zirvedeki kurbağanın nasıl başardığını merak etmiş… İçlerinden bir tanesi şampiyona doğru yaklaşmış ve yarışı bitirmeyi nasıl başardığını sormuş. Fakat cevap alamamış. Kurbağanın kendisini duymadığını, yani sağır olduğunu keşfetmiş.

Sonuç:

Hiçbir zaman olumsuz düşünmek gibi kötü alışkanlıkları olan insanları dinlemeyin. Çünkü onlar, kalbinizin en güzel, en iyi isteklerini çalarlar! Hedeflerinize ulaşamayacağınızı ya da hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen kişilere karşı her zaman sağır olun!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s